joi, 20 ianuarie 2011
PESTERA COMARNIC
luni, 17 ianuarie 2011
EMINESCU- MAURENI
ASTĂZI S-A NĂSCUT HRISTOS
Elevii au prezentat o scenetă, au cântat colinde, au recitat poezii, toate menite să aducă un plus
de magie minunatei sărbători a Crăciunului.1 DECEMBRIE- ZIUA ROMÂNILOR
De 1 decembrie am sărbătorit cum am ştiut mai bine. Elevii cls. a IV-a B, îndrumaţi de doamna învăţătoare Ramona Iana, ne-au prezentat un mic material artistic în cinstea acestei sărbători a tuturor românilor. Apoi am plecat în excursie la Alba-Iulia. Ne-am oprit pe la Sarmizegetusa, Deva, Hunedoara. La Alba-Iulia am prins şi Parada şi schimbul gărzilor. A fost nemaipomenit! Ne vom duce şi anul acesta cu siguranţă. Urmează să mai postăm câteva poze!
duminică, 28 noiembrie 2010
350 ŞI 10.10.10
Din nou, anul acesta, am participat la o acţiune organizată la nivel mondial de 350. De data aceasta tema a fost 10.10.10, adica scăderea nivelului de dioxid de carbon cu 10%. Data aleasă a fost 10 octombrie 2010, de aici 10.10.10. Cu această ocazie, împreună cu domnul inginer Nicolae Anţilă de la Ocolul Silvic Bocşa, am plantat câţiva stejari în Măureni şi Şoşdea. Elevii au făcut toată treaba, după indicaţiile primite de la specialist.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)