joi, 20 ianuarie 2011
PESTERA COMARNIC
luni, 17 ianuarie 2011
EMINESCU- MAURENI
ASTĂZI S-A NĂSCUT HRISTOS
Elevii au prezentat o scenetă, au cântat colinde, au recitat poezii, toate menite să aducă un plus
de magie minunatei sărbători a Crăciunului.1 DECEMBRIE- ZIUA ROMÂNILOR
De 1 decembrie am sărbătorit cum am ştiut mai bine. Elevii cls. a IV-a B, îndrumaţi de doamna învăţătoare Ramona Iana, ne-au prezentat un mic material artistic în cinstea acestei sărbători a tuturor românilor. Apoi am plecat în excursie la Alba-Iulia. Ne-am oprit pe la Sarmizegetusa, Deva, Hunedoara. La Alba-Iulia am prins şi Parada şi schimbul gărzilor. A fost nemaipomenit! Ne vom duce şi anul acesta cu siguranţă. Urmează să mai postăm câteva poze!
Abonați-vă la:
Postări (Atom)