Punctul culminant al săptămânii a fost joi. Am confecționat costume din materiale reciclabile, apoi am organizat o paradă cu aceste costume. Rezultatele au fost extraordinare.
MULȚUMIM MAMELOR care au lucrat ca niște albinuțe ca să termine costumașele la timp pentru toți copiii participanți.
duminică, 14 aprilie 2013
ALTĂ ZI DIN SĂPTĂMÂNA ...ALTFEL
Miercuri elevii au fost bucătari. Cei de-a II-a și bobocii de la pregătitoare au făcut sandviciuri pentru ei și pentru alții. Nu știu ce ne-am fi făcut fără ajutorul părinților!
SĂPTĂMÂNA „SĂ ȘTII MAI MULTE, SĂ FII MAI BUN!”
Începem să publicăm în fiecare zi fotografii de la activitățile din școala noastră. Azi începem cu confecționarea unor vaze din sticlele de carton în care a fost lapte. Elevii clasei a II-a A împreună cu elevii clasei pregătitoare au confecționat adevărate opere de artă.
Apoi au colorat ouțe pentru Paști, au făcut repede un coșuleț în care să le lase iepurașul câteva ouă și au pregătit material pentru câteva ornamente de Paști ce urmează a fi finalizate.
Iată câteva imagini:
Apoi au colorat ouțe pentru Paști, au făcut repede un coșuleț în care să le lase iepurașul câteva ouă și au pregătit material pentru câteva ornamente de Paști ce urmează a fi finalizate.
Iată câteva imagini:
Abonați-vă la:
Postări (Atom)