Câştigători la concursul de biciclete au fost BOB GABRIEL din clasa a III-a A şi NOHAIU SERGIU din clasa a VI-a. La concursul de desene pe asfalt au luat locul I PETRUŢ SERGIU şi SLAVU GEORGIANA , ambii din clasa a VI-a. Multă baftă pe viitor şi celorlalţi participanţi!
miercuri, 21 aprilie 2010
22 APRILIE- ZIUA PAMANTULUI
Am sărbătorit Ziua Pământului cum am ştiut noi mai bine. Am desenat pe asfalt imagini care să-i îndemne pe ceilalţi să protejeze planeta şi am arătat semenilor ca mersul pe bicicletă este mai sănătos şi ieftin decât folosirea automobilelor. Vrem să stopăm poluarea pentru a avea şi pe viitor un Pământ sănătos!
Câştigători la concursul de biciclete au fost BOB GABRIEL din clasa a III-a A şi NOHAIU SERGIU din clasa a VI-a. La concursul de desene pe asfalt au luat locul I PETRUŢ SERGIU şi SLAVU GEORGIANA , ambii din clasa a VI-a. Multă baftă pe viitor şi celorlalţi participanţi!













Câştigători la concursul de biciclete au fost BOB GABRIEL din clasa a III-a A şi NOHAIU SERGIU din clasa a VI-a. La concursul de desene pe asfalt au luat locul I PETRUŢ SERGIU şi SLAVU GEORGIANA , ambii din clasa a VI-a. Multă baftă pe viitor şi celorlalţi participanţi!
marți, 6 aprilie 2010
SERBAREA DE PASTI
luni, 5 aprilie 2010
CALCULEAZA AMPRENTA DE CO2
luni, 29 martie 2010
DE PRIN SATE ADUNATE- BERZOVIA
Postăm cu întârziere poze de la activitatea desfăşurată la Berzovia în cadrul proiectului zonal "De prin sate adunate". La Berzovia a fost un concurs de cultură generală. De la şcoala noastră au participat elevii: URECHE EMANUEL, BORBE BIANCA, CURCUŢĂ CARLA şi WEIDLE GEANINA, iar de la Şcoala Şoşdea MUŢULESCU RALUCA, URSACHI CRISTINA, GUGEA CASIAN şi GAŞPAR ANDRADA. Întrebările au fost de dificultate medie, dar elevii noştri s-au descurcat de minune. BRAVO!


vineri, 26 martie 2010
DE PRIN SATE ADUNATE- VERMES, POEZIE IN GRAI BANATEAN
EEE!!!!! Să vedeţi ce minune a fost la Vermeş! Copii de la toate şcolile participante au venit gătiţi ca de sărbătoare. Îmbrăcaţi în costum popular au recitat poezii în grai bănăţean, au prezentat scenete şi au urmărit cu drag pe colegi.
miercuri, 24 martie 2010
DE PRIN SATE ADUNATE- FIZES
Ca de obicei, şcoala noastră este reprezentată la toate întâlnirile din cadrul proiectului "DE LA SATE ADUNATE...". De data aceasta ne+am întâlnit la Fizeş cu elevii şi profesorii din celelalte şcoli participante. Elevii au participat la organizarea unei expoziţii de mărţişoare şi felicitări de 8 martie. Cu muncă atentă s-au realizat lucrări minunate!
luni, 15 martie 2010
1 ŞI 8 MARTIE
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

