
De un timp ne lăudăm pe blog cu tot felul de activităţi realizate de elevii şcolii noastre. Pentru toate realizările, în primul rând trebuie să vă mulţumim vouă, dragi elevi, pentru efortul, bunăvoinţa şi perseverenţa de care daţi dovadă de fiecare dată când reprezentaţi şcoala la activităţile desfăşurate. Aşa că VĂ MULŢUMIM noi profesorii, vă mulţumesc şi ceilalţi elevi. BRAVO!
Următorii pe lista noastră cu mulţumiri sunt profesorii şcolii care îndrumă elevii pe drumul lor spre viitor. MULŢUMIM!
Câteva mulţumiri mai speciale avem să aducem Primăriei Măureni pentru tot ajutorul dat în realizarea activităţilor desfăşurate. MULŢUMIM!
Alături de noi au stat şi locuitorii din Măureni, reprezentaţi mai ales prin Cristian şi Lavinia Truţă care ne-au sponsorizat în diverse ocazii( amenajarea clasei a III-a A, Activitatea "Veghea lumânărilor"), dar şi de Alin Ateşan care nu ne-a refuzat când am cerut ajutor( "Veghea lumânărilor").
Pe această cale le mulţumim tuturor şi sperăm să ne ridicăm la înălţimea aşteptărilor.
VĂ MULŢUMIM!

Printre speciile dispărute sau pe cale de dispariţie se afla şi foca, căluţul de mare, delfinul, rechinul, etc. Cauzele dispariţiei speciilor marine sunt multiple şi ţin de poluare, contrucţii hidrotehnice, pescuit comercial incorect, invazia unor specii de peşti străine, schimbări climatice. Acestea pot fi combătute prin studierea speciilor aflate pe cale de dispariţie, reproducerea lor controlată, crearea de habitate care să le ofere condiţii optime de supravieţuire şi prin repopularea, în final, a Mării Negre.







elevii şcolii au adus la şcoală aproximativ 5000 de sticle de plastic, echivalentul a 300 de kg de plastic. Aceste sticle, au fost vândute la Centrul de colectare de la Jebel contra sumei de 120 de lei. Din banii obţinuţi s+au cumpărat produse pentru TOMBOLA CRĂCIUNULUI. În urma extragerii biletelor de tombolă, cele mai importante premii au fost câştigate de următorii elevi:
